Kuo dvisluoksnės parketlentės skiriasi nuo trisluoksnių?
Medinės grindys – vienas populiariausių sprendimų namuose. Jos pasižymi universalia išvaizda, tvirtumu ir ilgaamžiškumu. Bene dažniausiai tokioms grindims naudojamos dvisluoksnės ir trisluoksnės parketlentės. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo labai panašiai, jos turi nemažai skirtumų, kuriuos dabar plačiau ir aptarsime.
Konstrukcija
Kaip jau išduoda pavadinimas, dvisluoksnės parketlentės yra sudarytos iš dviejų sluoksnių. Jose naudojama griovelio ir įlaidos sujungimo sistema. Viršutinis parketlentės sluoksnis gaminamas iš 4 / 6 mm storio kietmedžio. Ant jo mes vaikštome, todėl laikui bėgant šis dėvisi, braižosi, užsiteršia. Siekiant sustiprinti viršutinį sluoksnį, jis yra lakuojamas arba tepamas alyva.
Apatinė dvisluoksnių parketlenčių dalis yra iš 12 / 15 mm storio beržo faneros. Jos lakštai vienas ant kito sudedami taip, kad nesutaptų medžio augimo kryptis. Tokia konstrukcija padeda užtikrinti mažesnį parketlenčių matmenų kitimą, kuris vyksta dėl drėgmės ir temperatūros pokyčių. Taip pat ji leidžia sumažinti grindų dangos „vaikščiojimą”, išvengti tarpų tarp atskirų parketlenčių atsiradimo. Taigi galite būti tikri, kad dvisluoksnis parketas yra patikimas pasirinkimas. Spauskite ant pateiktos nuorodos ir išsirinkite sau patinkančias grindis iš plataus „Wilbergs“ asortimento!
Trisluoksnės parketlentės turi tris medienos sluoksnius, kurie suklijuoti skirtingomis kryptimis. Viršutinis jų sluoksnis yra iš kietmedžio (pavyzdžiui, ąžuolo, uosio, buko), padengtas laku arba alyva. Vidurinioji dalis, užtikrinanti parketlentės stabilumą, dažniausiai gaminama iš spygliuočių medienos. Šis sluoksnis klijuojamas skersai viršutinio ir apatinio, tokiu būdu neutralizuojant medienos judėjimą. Apatinis sluoksnis pagamintas iš spygliuočių lukštų faneros. Ji kartu su kryžminio klijavimo technologija leidžia išgauti ypač stabilią parketlenčių konstrukciją.
Klojimo būdai
Kokybiškiausiu dvisluoksnių parketlenčių klojimo būdu laikomas jų klijavimas ant tinkamai paruošto betoninio arba medinio pagrindo. Tai gali būti daroma įvairiais raštais, pavyzdžiui, eglute („Herrinbone“, „Chevron“) ir prabėgimu, tokiu būdu išgaunant norimą grindų įvaizdį. Dvisluoksnės parketlentės taip pat gali būti montuojamos „plaukiojančiu“ būdu, klijuojant įlaidą ir išdrožą, naudojant paklotą. Jeigu pagrindas medinis, prie jo parketlentes galima sukti varžtais. 21 mm storio parketlentes galima kloti ant lagių. Kokybiškiausias klojimo būdas yra klijuojant prie pagrindo.
Trisluoksnės parketlentės turi „Click“ užrakto sistemą, todėl gali būti klojamos tiek „plaukiojančiu“ būdu, naudojant paklotą, tiek klijuojant prie pagrindo.
Tinkamumas šildomoms grindims
Abiejų tipų parketlentės tinka šildomoms grindims. Dvisluoksnės šiuo atveju pranašesnės tuo, kad pasižymi mažesne šilumine varža. Tai reiškia, kad jos sulaiko mažiau perduodamos šilumos, taip pat greičiau ją atiduoda. Siekiant išvengti grindų dangos deformacijos, įtrūkimų, grindų (betono) paviršiaus temperatūrą turėtų neviršyti 27–28 oC.
Kaina
Parketlenčių kainą lemia medienos rūšis, gamybos technologija, viršutinio sluoksnio medienos storis ir jo apdorojimo būdas. „Wilbergs“ dvisluoksnės parketlentės pasižymi žymiai aukštesne kokybe nei trisluoksnės, todėl didesnė ir jų savikaina. Tačiau sakyti, kad dvisluoksnis parketas brangesnis būtų ne visiškai teisinga, nes tai kur kas ilgaamžiškesnė investicija, kuria, tikime, tikrai nepasigailėsite.
Renkatės parketlentes savo namams? Susisiekite – galime Jums padėti! Mielai pakonsultuosime, supažindinsime su prekių asortimentu ir padėsime išsirinkti Jūsų poreikius bei skonį geriausiai atitinkančią grindų dangą.