Parketlenčių klojimas: ką verta žinoti?

Parketlenčių klojimas: ką verta žinoti?

Parketlentės – klasikinė grindų danga, suteikianti prabangos, jaukumo ir natūralumo bet kokiam interjerui. Svarstote jas kloti ir savo namuose? Tuomet šis gidas gali praversti. Jame aptarsime, kokie yra parketlenčių tipai ir jų klojimo būdai. Akcentuosime klojimą klijuojant, kokios sąlygos ir įrankiai reikalingi, kaip viskas vyksta.

Parketlenčių tipai: kuo jie skiriasi?

Galima išskirti du pagrindinius parketlenčių tipus:

1. Dvisluoksnės

Tokios parketlentės yra suklijuotos iš dviejų medienos sluoksnių. „Wilbergs“ parketlenčių kietmedžio sluoksnis yra 4 / 6 mm storio, padengtas laku arba alyva. Apatinis, stabilizuojantis sluoksnis yra iš beržo faneros. Šiose parketlentėse yra naudojama griovelio ir įlaidos sujungimo sistema.

Dvisluoksnės parketlentės gali būti klojamos ant tinkamai paruošto betoninio arba medinio pagrindo klijuojant. Šis parketas puikia tinka šildomų grindų sistemai, gali būti klojamas įvairiais raštais pvz., eglute, kitaip „Herrinbone“, „Chevron“ ir prabėgimu. Gamyboje nenaudojami plastifikatoriai.

2. Trisluoksnės

Tokio tipo parketlentės yra suklijuotos iš trijų medienos sluoksnių skirtingomis kryptimis. Viršutinis kietmedžio sluoksnis padengtas laku arba alyva. Vidurinis sluoksnis paprastai būna sudarytas iš spygliuočio medienos.

Apatinis stabilizuojantis sluoksnis pagamintas iš spygliuočio faneros. Galinio užrakto sistemai yra naudojami plastifikatoriai arba beržo mediena. Trisluoksnės parketlentės gali būti klojamos ant tinkamai paruošto betoninio arba medinio pagrindo klijuojant arba „plaukiojančiu“ būdu ir yra tinkamos šildomų grindų sistemai.

Parketlenčių tipo pasirinkimas priklauso nuo jūsų poreikių ir galimybių.

Reikalingi įrankiai ir medžiagos

Dvisluoksnių parketlenčių klijavimui reikės tokių medžiagų:

  • grunto klijams;
  • klijų;
  • klijų šukų;
  • klijų valymo priemonės, drėgnų servetėlių.

Pasirūpinus reikalingais įrankiais ir medžiagomis, galima pereiti prie paruošiamųjų darbų.

Grindų pagrindo klijavimui paruošimas

Pagrindas, ant kurio klijuojamos parketlentės, turėtų būti kuo įmanoma lygesnis: galimas nuokrypis 2 mm per 2 m, tačiau jeigu nuokrypis yra 1–2 mm per 20 cm, tuomet būtina tas vietas išlyginti. Jeigu lyginamas visas plotas išlyginamuoju mišiniu, tuomet ploniausias išlyginamojo sluoksnio storis turėtų būti mažesnis nei 3 mm.

Jei parketas klojamas ant medinio pagrindo, esant poreikiui, jį galima išlyginti naudojant OSB plokštes arba fanerą.

Bene svarbiausias aspektas klojant parketą – tinkamas betono drėgnumas. Būtina atkreipti dėmesį, kad betonas džiūsta pakankamai ilgai. Dažnai apie tai nepagalvojama, todėl darbus tenka nukelti net ne vienai savaitei. Klojant parketlentes betono drėgnumas šildomoms grindims turi būti 2,5 proc., o nešildomoms – 2,8 proc. pagal CM skalę. Rekomenduojame betoną gruntuoti. Tačiau naudojant gerus klijus, ir esant geram, tvirtam, netrupančiam pagrindui, šis žingsnis nebūtinas.

Priklausomai nuo kintančių aplinkos sąlygų (oro drėgmės, temperatūros) ir medienos rūšies, parketlentės traukiasi ir plečiasi. Todėl jas klojant reikėtų išlaikyti 8–10 mm tarpus nuo sienų, durų slenksčių, staktų, kolonų, šildymo vamzdžių ar kitų tipų grindų dangos.

Pirmą eilę reikėtų sukloti ypač lygiai, naudojant virvelę ar liniuotę, ar kitokį tam pritaikytą įrankį. Parketlentes rekomenduojama kloti išilgai, praslenkant jas gretimos eilės lentų atžvilgiu, t. y šachmatais. Tam, kad turimos medžiagos būtų sunaudotos kuo ekonomiškiau, nupjautą vienos eilės paskutinės lentos dalį patariama kloti į kitos eilės pradžią.

Trumpiausias galas turėtų būti ne trumpesnis nei 30 cm, o siauriausias lentos plotis ne mažesnis nei 10 cm. Tačiau parketlentes galima kloti ir skersai.

Aplinkos sąlygos

Klojant parketlentes svarbu atsižvelgti ir į oro sąlygas patalpoje: santykinis oro drėgnumas turėtų būti nuo 35 iki 65 proc., o temperatūra ne mažesnė nei 20 oC. Prieš klojant parketlentes turėtų būti atlikti visi „šlapi“ darbai (sienų dažymas, plytelių klojimas, sudėti langai ir pan.).

Svarbu

Niekada negalima kloti parketlenčių su defektais, nes tokio gaminio suklojimas reikš sutikimą. Visada patikrinkite lentas dienos šviesoje ar esant geram apšvietimui. Prieš klojimą įsitikinkite, kad gavote tą gaminį, kurį išsirinkote.

Jeigu ieškote aukštos kokybės parketo arba norite pasikonsultuoti, susisiekite su mumis. Profesionaliai patarsime, padėsime išsirinkti ir pasiekti geriausią rezultatą!

By |2021-11-30T15:35:42+00:0012 lapkričio, 2021|Naujienos, Parketas|0 Comments
Go to Top